Наслідки чергового рашистського обстрілу ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів»

25.06.2022

 У результаті чергового обстрілу Харкова зі сторони російської федерації 25 червня 2022 року пошкоджень зазнала ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів». Як повідомляє ДІЯРУ із посиланням на експлуатуючу організацію Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ), в результаті попереднього огляду майданчику встановлено факт нанесення додаткової шкоди будівлям та інфраструктурі промислового майданчику.

Зокрема, пошкоджено: північну стіну прибудови прискорювача до експериментальної зали установки; вентиляційні канали системи спеціальної вентиляції; вентиляційну трубу основної будівлі установки; систему охолодження клістронної галереї прискорювача; корпуси дизель-генераторів системи аварійного електроживлення; обшивку основної будівлі установки.
Персонал продовжує огляд будівель, споруд та обладнання установки задля ідентифікації всіх ушкоджень, але цим роботам перешкоджає постійна небезпека нових обстрілів. 
Як повідомлялося, 24 лютого ЯПУ «Джерело нейтронів» переведена в глибокий підкритичний стан. Наразі оперативний персонал контролює стан ЯПУ «Джерело нейтронів», продовжує роботу із усунення наслідків бойових дій та підтримання у працездатному стані обладнання ядерної установки. «Однак, ця його робота ускладнена, а інколи й неможлива через небезпеку нових обстрілів майданчику. Зовнішнє електропостачання ЯПУ «Джерело нейтронів» відсутнє», - наголошує ДІЯРУ. 
За його інформацією, у результаті вимірювань переносним дозиметром встановлено, що радіаційний фон в експериментальній залі будівлі ЯПУ «Джерело нейтронів» в межах норми.
Ядерний регулятор у черговий раз наголосив, що ЯПУ «Джерело нейтронів», як і будь-яка інша ядерна установка, не розрахована на експлуатацію в умовах бойових дій. Продовження бомбардування та обстрілів майданчика можуть призвести до тяжких радіаційних наслідків із забрудненням прилеглих територій.

Компанії