Український науково-технологічний центр надає ґрант для протидії ядерній дезінформації

16.06.2022

 Український науково-технологічний центр (The Science and Technology Center in Ukraine) оголосив про надання гранту для підтримки стипендіальної програми «Протидія дезінформації у сфері ядерної енергетики» та зовнішньої просвітньої діяльності українських експертів-ядерників.

Як повідомляє УНТЦ, освітні програми мають бути орієнтовані на ядерні спільноти у Східній Європі та інших країнах колишнього СРСР, а також потенційних новачків у сфері ядерної енергетики у Південно-Східній Азії, Африці та Латинській Америці. Такі програми передбачені для обговорення проблем, пов'язаних з ядерною та фізичною безпекою в контексті вторгнення Росії в Україну, з особливим акцентом на ядерному тероризмі росії в Чорнобильскій зоні та ЗАЕС і пов'язаних з цим темах.
Стипендії також можуть бути присуджені за цілеспрямовані зусилля, спрямовані на виявлення негативних технічних аспектів залежності від російських постачальників ядерних реакторів для країн, які розглядають можливість придбання російських цивільних ядерних реакторів.
Програма стипендій підтримуватиме зусилля з виявлення російських операцій з дезінформації, включаючи веб-сайти, мережеві облікові записи на платформах соціальних мереж, послуги хостингу та рекламні агентства, які дають змогу постачальникам російської дезінформації працювати та отримувати дохід. Гранти можуть також підтримувати розробку технічних рішень для виявлення та протидії російським операціям з дезінформації.
Право на участь у конкурсі мають особи з великим досвідом проведення досліджень, просвітницьких та інших заходів з протидії дезінформації. Гранти видаватимуться окремим особам або групам осіб та установам. Одержувачі грантів мають бути громадянами України. Заявки мають бути подані англійською мовою до 30 червня 2022 року.
Докладніше за посиланням: http://www.stcu.int/news/index.php?id=571
Довідково: Український Науково-Технологічний Центр - міжнародна міжурядова організація, створена з метою запобігання розповсюдженню знань та досвіду, пов'язаних зі зброєю масового знищення. Таким чином країни, що фінансують цей центр, а це ЄС, США та Канада, намагаються зробити свій внесок у забезпечення міжнаціональної безпеки. Центр має 178 організацій-партнерів -урядові та комерційні фірми.

Компанії