Окупанти ставлять під загрозу безпечну роботу Запорізької АЕС – ГУР Міноборони

03.06.2022

 На Запорізькій АЕС склалась критична ситуація щодо забезпечення стабільної та безпечної роботи станції. Практично відсутні запчастини та витратні матеріали. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

ГУР Міноборони нагадало, що під час захоплення станції один зі снарядів, випущених окупантами, розірвався поблизу одного з енергоблоків, внаслідок чого стався витік оливи. «Пошкодження вдалося відремонтувати, але персонал був змушений залити в контур відпрацьовану оливу», - йдеться у повідомленні.
Також ГУР Міноборони повідомив, що наразі робота на станції ведеться вахтовим методом. Тривалість вахти складає один тиждень.
ГУР МО нагадує, що особовий склад окупаційних військ, залучений в охороні об'єкта, розміщений в основному в готелі «Україна» та в приміщеннях профілакторію станції. Також військові займають квартири евакуйованих громадян. На станції діє суворий пропускний режим. У кожної чергової зміни вилучають практично всі особисті речі, особливо телефони.
«Керівництвом РФ станції вивчається можливість під’єднання станції до енергосистеми РФ. Втім, через технічні причини це поки що технічно неможливо», - додає ГУР МО.

Нагадаємо, сьогодні опубліковане інтерв’ю однієї з працівниць ЗАЕС про ситуацію в місті Енергодар. 

АЕС