ЦППРВ просить скасувати тендер на будівництво Сховища ВАВ

16.05.2022

 У рамках заходів щодо розгляду та оцінки стану спроможності суб’єктів, що здійснюють діяльність на території зони відчуження, 13 травня 2022 року у Держатомрегулюванні проведено нараду із представниками Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» та Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Як повідомила ДІЯРУ, на нараді  було розглянуто стан спроможності ліцензіата ДСП «ЦППРВ» виконувати види діяльності, відповідно до діючих ліцензій підприємства, із дотриманням вимог законодавства, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки, ліцензійних умов.
За інформацією Держатомрегулювання, у ЦППРВ наявний значний обсяг невиконаних заходів у частині підготовки обґрунтувань безпеки об’єктів, призначених для поводження з РАВ, розроблення проєктно-технічної та ліцензійної документації, опрацювання висновків державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, що блокує подальшу ефективну діяльність з поводження з РАВ. Разом з цим, на виконання цих заходів тимчасова зупинка дії ліцензій не впливає. 
Держатомрегулювання надало роз’яснення щодо необхідних дій, які, відповідно до законодавства, мають бути вжиті ДСП «ЦППРВ», у зв’язку із рішенням Держатомрегулювання щодо зупинки дії ліцензій, задля забезпечення безпеки об’єктів, захисту людей та навколишнього середовища в умовах, що склалися на території зони відчуження у результаті окупації військовими рф.
В.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков зазначив, що прийняте ДІЯРУ рішення про тимчасове зупинення дії ліцензій не зупиняє роботу підприємства, а «спрямоване на забезпечення планомірного, покрокового повернення до умов здійснення ліцензованої діяльності із дотриманням усіх вимог, передбачених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки та ліцензійними умовами».
У свою чергу керівництво ЦППРВ та ДАЗВ запевнило, що наразі з їхнього боку вживаються усі можливі заходи із обстеження об’єктів та територій, визначення стану систем та обладнання, важливих для безпеки, захисту персоналу, задіяного у забезпеченні підтримки об’єктів, призначених для поводження з РАВ, у безпечному стані.
Також, стало відомо, що ЦППРВ пропонує скасувати оголошений ним тендер на будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з рф після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Як міститься у документах, що розміщені на сайті Prozorro, в рамках відповіді на скаргу консорціума «Атомспецбуд» ЦППРВ звернулося до постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг із пропозицією скасувати тендер у зв’язку із порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, яке неможливо усунути. А саме - через нерозміщення підприємством в електронній системі закупівель повідомлення про продовження строку дії тендерних пропозицій учасників тендеру.
Нагадаємо, тендер було оголошено 11 серпня 2021 року. Востаннє початок аукціону планувався на 10 травня 2022 року.   

РАВ і ВЯП