Рада головних інженерів «Енергоатома» зібралася у Запоріжжі

05.05.2022

 НАЕК «Енергоатом» повідомив, що 4 травня 2022 року у місті Запоріжжя на базі зовнішнього кризового центру Запорізької АЕС відбулося засідання Ради головних інженерів ДП «НАЕК «Енергоатом» під головуванням в.о. першого віцепрезидента – технічного директора Компанії Юрія Шейка. 

Тема засідання Ради ГІС - питання фізичної безпеки ядерних об’єктів, ядерної та радіаційної безпеки, експлуатації і ремонтів ядерних установок. Учасники засідання також обговорили і, як повідомляє «Енергоатом», «схвалили заходи щодо заміщення поставок для потреб АЕС запчастин та комплектуючих від компаній, які опосередковано або частково пов’язані з рф і водночас працюють в Україні та державах Європи».
У засіданні взяли участь головні інженери РАЕС, ПАЕС та ХАЕС, також інших відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом», зокрема ВП НТЦ. Головного інженера Запорізької АЕС Юрія Черничука окупанти затримали на виїзді з Енергодару, через що він не зміг взяти участі у заході, - повідомляє НАЕК «Енергоатом» у своєму Telegram-каналі. Водночас у Раді ГІС взяв участь представник ВП «Атоменергомаш».
«Найнагальнішими питаннями нині є необхідність запровадження додаткових заходів з фізичної безпеки ядерних об’єктів на території України, нової оцінки ризиків, а також заміщення комплектуючих і запчастин, які можуть мати російське походження», – повідомив Юрій Шейко.
Як відомо, окрім ЗіП для РДЕС російського виробництва для ремонтів на АЕС використовують також продукцію (запчастини, елементи трубопроводів, арматур тощо) виробництва таких підприємств як Беленергомаш (Білгород), ЧЗЕМ (Чехів), АЕМ (Волгодонськ) та інші. Минулого тижня в інтерв’ю т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін говорив, що компанія купувала у рф «деякі запасні частини, передусім для дизель-генераторів. Всі решту ми можемо знайти на інших ринках, закуповувати в Європі або виготовляти самостійно. Щоб вирішити проблему із запчастинами до дизель-генераторів, ми плануємо розгорнути їхнє виробництво на одному з наших підприємств. Вже розпочали цю роботу». 

АЕС