Організатори INUDECO влаштовують відкритий марафон аби змусити світ накласти ядерні санкції на рф (оновлено)

29.04.2022
27-28 квітня 2022 року відбувся відкритий онлайн-марафон INUDECO «Виклики ядерної енергетики України у військовий час».
Організатори нагадали, що своїми терористичними діями, пов’язаними із обстрілом і захватом ядерних об’єктів на Чорнобильській і Запорізькій АЕС, бомбардуванням дослідницької ядерної установки «Джерело нейтронів» у м. Харкові російська федерація порушила всі світові принципи ядерної безпеки. Окрім цього, військові дії росії по відношенню до ядерних об’єктів України є прямим порушенням статті 7 Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу. Дії російських окупантів класифікуються як злочини за ст. 2 Міжнародної конвенції про боротьбу з актами ядерного тероризму.
Атомні електричні станції та інші ядерні установки є об’єктами мирного використання ядерної енергії і згідно зі статтею 56 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 08.06.1949 р., не призначені для бойових дій і не повинні піддаватися військовому нападу. Тому, вся світова спільнота повинна знати, що рф є країною-ядерним терористом.
Організатори конференції INUDECO вважають, що наукова та професійна спільнота, а також міжнародні організації в ядерній сфері мають достатньо потужний голос аби змусити світ накласти конкретні санкції в атомному секторі на країну, війська якої обстрілюють та захоплюють чужі ядерні об’єкти.
«Ми повинні вже зараз проаналізувати досвід війни в Україні, зробити жорсткі висновки щодо прояву ядерного тероризму, дій міжнародних організацій, розробити рекомендації з експлуатації АЕС та інших ядерних об’єктів в умовах військового часу», - йдеться у інформаційному повідомленні.
Відтак оргкомітет Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO вирішив 27-28 квітня 2022 року провести щорічну конференцію як відкриту онлайн дискусію – марафон виступів усіх, кому небайдужа тема INUDECO.
Тема NUDECO 2022 – «Виклики ядерної енергетики України у військовий час».
27 квітня відбудетлася відкрита онлайн дискусія з теми «Виклики ядерної енергетики України у військовий час», а 28 квітня - секційні засідання з теми «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища».. 
Відео марафона 

Також виступи учасників можна прочитати на нашому сайті в розділі "Публікації"

Компанії