Працівники СхідГЗК просять владу допомогти відновити роботу підприємства

29.04.2022

 Первинна профспілкова організація ДП «Східний ГЗК» в особі її голови Віталія Скуби звернулась до Президента України, Секретаря РНБО та Прем’єр-міністра України з вимогою вжити термінових заходів для розв’язання надзвичайно критичної ситуації, що склалася на ДП «СхідГЗК», та прийняти необхідні рішення для відновлення роботи стратегічно важливого для України підприємства.

Про це повідомляє Атомпрофспілка на своїй сторінці в соцмережі Facebook із посиланням на звернення працівників СхідГЗК.
«Протягом останніх місяців первинна профспілкова організація, працівники ДП «СхідГЗК» зверталися в усі можливі інстанції, направили листи Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру Денису Шмигалю, Міністру енергетики Герману Галущенку, голові СБУ Ігорю Баканову, секретарю РНБОУ Олексію Данілову. У зверненнях колектив просить підтримати єдиного в Україні вітчизняного виробника в галузі видобування і переробки уранових руд — Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», яке забезпечує найбільше надходження коштів до місцевих бюджетів, але зараз працівники підприємства та їхні сім’ї через зупинку виробництва залишаються без засобів до існування», - йдеться у повідомленні.
Атомпрофспілка попереджає, що внаслідок зупинки виробництва існує реальна загроза екологічної катастрофи — затоплення уранових шахт призведе до забруднення радіонуклідами питної води.
Крім прохання про допомогу у відновленні роботи підприємства, колектив комбінату, первинна профспілкова організація Атомпрофспілки України надали конкретні пропозиції, які б могли розв’язати проблеми комбінату і послужили б зміцненню ядерної безпеки держави. «Адже сьогодні усі європейські країни задумалися над вирішенням питання, як знизити залежність від постачання ядерного палива з росії, як перейти на власний уран!» - наголошується у зверненні.
Також повідомляється, що персонал комбінату знаходиться у простої на невизначений час. «Сьогодні колективи українських АЕС збирають для працівників СхідГЗК гуманітарні вантажі, тоді як вони мали б отримувати зарплату та самі забезпечувати свої сім’ї й допомагати нашим Захисникам, надсилати допомогу у найбільш постраждалі від війни регіони країни», - констатує Атомпрофспілка.
Вона наголошує, що без допомоги держави майже 5 тисяч людей залишаться безробітними, місто-супутник урановидобувного підприємства стане депресивним регіоном, а Україна залишиться без власного урану.
«Ми всі бажаємо найближчої Перемоги! Розуміємо, що нині дуже тяжкі часи, але ціла урановидобувна промисловість України буквально стоїть на колінах, — зазначає колектив комбінату. — Більше 400 кваліфікованих працівників ДП «СхідГЗК» взяли до рук зброю та пішли боронити нашу Україну. Тож давайте разом збережемо наше підприємство для нашого спільного майбутнього та для наших Героїв-Захисників, які після війни повернуться до свого рідного міста, до своїх родин та на свої робочі місця!», — йдеться у зверненні працівників.

Уран і паливо