«Енергоатом» розробить нову програму захисту ядерних об'єктів

12.04.2022

 НАЕК «Енергоатом» розробить нову програму захисту ядерних об'єктів України з метою підвищення їхньої обороноздатності, враховуючи досвід військової агресії рф.

Про це повідомив т.в.о. президента компанії Петро Котін в інтерв'ю інформагентству «Інтерфакс-Україна».
«Наразі, звісно, ми формуватимемо відповідну програму та заходи, щоб покращити фізичний захист об'єктів. Додати ППО, протитанковий захист, - сказав він. - Це сталося вперше в історії, що така розвинена в ядерному відношенні країна зазнала такої агресії. Це акт ядерного тероризму, коли вони обстрілювали наші ядерні об'єкти. Такого ніколи не було, і ніхто не розраховував на те, що це могло статися».
Очільник «Енергоатома» зазначив, що першочергові заходи реалізовуватимуться за рахунок компанії, але в перспективі він розраховує, що будуть розроблені урядові програми посилення захисту не лише ядерних, а й інших стратегічних об'єктів із урахуванням досвіду цієї війни.
«Наразі ми бачимо так, що першочергові програми здійснюватимемо за свої кошти, але далі виходитимемо на урядові програми. Це стосується не лише ядерних об'єктів, а й інфраструктури України, ухвалюватимуться відповідні програми, щоб покращити їхню обороноздатність», - заначив П. Котін.

Компанії