росія відлучена від грантових угод в рамках Horizon 2020 та Horizon Europe, Euratom та Erasmus+

12.04.2022

 Єврокомісія припиняє фінансування усіх грантових угод з рф в рамках 5-го пакету санкцій Євросоюзу, який було прийнято наприкінці минулого тижня.

Як уточнює ДНТЦ ЯРБ, Єврокомісія зупиняє участь у всіх чинних грантових угодах з російськими державними органами або пов'язаними з ними організаціями та призупиняє усі відповідні платежі в рамках Horizon 2020 та Horizon Europe, Euratom та Erasmus+. У рамках цих програм не укладатимуться нові контракти чи угоди з російськими державними органами чи пов'язаними з ними організаціями.
На переконання ЄК, нові санкції сприятимуть посиленню економічного тиску на кремль та підірвуть його здатність фінансувати вторгнення в Україну.
Нагадаємо, новим пакетом санкцій Євросоюз заборонив імпорт та транзит вугілля з росії, експорт друкарського паперу, посадкового матеріалу та інших важливих для російського ринку товарів. ЄС також вирішив заборонити імпорт із росії деяких типів деревини, цементу, калійних та складних добрив.
Крім того під ембарго потрапили вимірювальні прилади бурових установок, системи моніторингу та виявлення сірководню, обладнання для сейсмологічних вимірювань, обладнання та компоненти для квантових комп'ютерів, квантова електроніка, кілька типів електронних мікроскопів, обладнання для адитивного виробництва металевих деталей, вакуумні насоси, кріогенні системи охолодження, вибухові речовини тощо.
Окремо запроваджено заборону на продаж у росію товарів, які можуть сприяти «покращенню її промислових можливостей»: це, зокрема, водень та кисень, певні сполуки металів, полівінілхлорид, фарби та лаки, кіноплівка, папір та картон , синтетичні тканини, черепиця з кераміки, алюмінієві контейнери для зрідженого природного газу, автомобільні замки, пальники для рідкого палива, тунелепрохідницькі машини, деякі верстати, трансформатори та акумулятори, прискорювачі частинок, деякі залізничні локомотиви, пожежні машини, сидіння.
Також п’ятим пакетом санкцій російським автомобілям заборонено перевозити вантажі територією європейських країн, а морським суднам із росії заходити до європейських портів. Ці обмеження «підірвуть торгівлю, що здійснюється за допомогою автомобільних та морських перевезень як з росії, так і до росії», зазначає Єврокомісія.

Компанії