Відбулася друга ротація персоналу ЧАЕС з початку війни

10.04.2022

 9 квітня у місто Славутич повернувся 51 співробітник Чорнобильської АЕС, з тих, які працювали на майданчику станції під час її окупації військами російської федерації.

Про це повідомило сьогодні ДСП «Чорнобильська АЕС» на офійційній сторінці в мережі Facebook.
Як зазначається у повідомленні, серед тих, хто повернувся:
40 працівників, які 20 березня погодилися поїхати на окуповану станцію для ротації, та 11 працівників, які працювали на станції з 23 лютого (в цілому їх зміна замість 12 годин тривала понад 1000).
Двох працівників, які знаходились на станції з 23 лютого, відправлено за місцем проживання до звільненого від окупантів Іванківського району.
Як повідомляє ЧАЕС, наразі на майданчику Чорнобильської АЕС не залишилося жодної людини з тих, хто був на станції у момент її захоплення.
Як відомо, від самого початку війни промисловий майданчик ЧАЕС відрізаний від міста Славутич: автомобільні мости знищено, а залізничний маршрут через республіку білорусь — недоступний.
Адміністрація та відповідальні підрозділи ДСП ЧАЕС шукають альтернативні шляхи зробити ротацію персоналу регулярною та максимально безпечною.
Цього разу ротація проводилася з використанням автотранспорту ЧАЕС (як власного, так і орендованого), а також плавзасобу ДП «НАЕК «Енергоатом». 

Зняття з експлуатації