МАГАТЕ, не позбувшись впливу росіян, відвідає українську АЕС

29.03.2022
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі перебуває в Україні для переговорів з високопоставленими урядовцями щодо запланованого надання МАГАТЕ термінової технічної допомоги для забезпечення безпеки ядерних об’єктів країни та запобігання ризику аварії. Аварії, яка може загрожувати людям та навколишньому середовищу.
Про це йдеться на офіційному сайті агентства, візит підтвердив також сам Гроссі у своєму Twitter.
Метою візиту Генерального директора є започаткування оперативної підтримки безпеки ядерних об'єктів України. Це включатиме відправку експертів МАГАТЕ на пріоритетні об’єкти та перевезення життєво важливих предметів безпеки та безпеки, включаючи обладнання для моніторингу та аварійної допомоги.
«Військовий конфлікт ставить під безпрецедентну небезпеку українські атомні електростанції та інші об’єкти з радіоактивними матеріалами. Ми повинні вжити термінових заходів, щоб переконатися, що вони можуть продовжувати працювати безпечно та безпечно, а також зменшити ризик ядерної аварії, яка може мати серйозний вплив на здоров’я та навколишнє середовище як в Україні, так і за її межами», – сказав генеральний директор Ґроссі.
Під час візиту генеральний директор відвідає одну з атомних електростанцій України.
«МАГАТЕ розробило конкретні та детальні плани надання допомоги щодо безпеки ядерних об’єктів України, до яких входять п’ятнадцять ядерних енергетичних реакторів на чотирьох станціях, а також Чорнобильська АЕС, де розташовані об’єкти поводження з радіоактивними відходами після аварії 1986 року. Технічна допомога МАГАТЕ також сприятиме умовам для того, щоб МАГАТЕ продовжувало здійснювати свою діяльність з гарантій в Україні відповідно до свого мандату з нерозповсюдження», - йдеться на сайті відомства.
Водночас Україна та інші країни і міжнародні організації вимагають, щоб МАГАТЕ позбулася росіян з усіх посад та структурних підрозділів. Цю вимогу Агентство повністю ігнорує.
Ось що пишуть російські галузеві аналітики: «Ці партнери спробують позбавити росію ряду провідних посад у МАГАТЕ, щоб послабити наш вплив в агентстві. Нашим дипломатам треба мати такий варіант на увазі і діяти зараз розважливо, тонко та без помилок».
Тож, поки МАГАТЕ не розпочне процедуру очищення, Україна мусить не допускати його представників, включаючи першу особу, до чуттєвих питань.

Нагадаємо, що МАГАТЕ досі не назвало росію ініціатором війни чи військової агресії, і називає активні бойові дії із захопленням та обстрілами російськими окупантами ядерних об’єктів «ситуацією» чи «конфліктом». 

Компанії