МЗС України: Жодних росатомівців на Рівненській АЕС від початку війни не було і немає

24.03.2022
У зв‘язку із поширенням російською федерацією дезінформації в МАГАТЕ про нібито утримування російських спеціалістів-атомників на Рівненській АЕС Міністерство закордонних справ України повідомило, що жодних російських спеціалістів-атомників на Рівненській АЕС не було і немає.
Натомість «четверо озброєних громадян рф супроводжували вантаж елементів ядерного палива, що прибув на атомну станцію до 24 лютого 2022 року. З моменту прибуття вантажу зазначені особи забезпечували його охорону до завершення розвантаження відповідно до умов контракту», - зазначає МЗС.
Повідомляється, що після передачі вантажу українській стороні 23 березня роззброєні російські громадяни покинули територію Рівненської АЕС. І зараз росіяни знаходяться в готелі за власною волею. «Наразі вони не висловлюють бажання повертатися до росії», - наголошує МЗС.

 За інформацією Міністерства, у разі зміни планів російських громадян, українська сторона готова надати їм сприяння в поверненні на територію рф відповідно до існуючих процедур. 

Уран і паливо