Генеральний директор ЧАЕС розповів трохи деталей про те, як працює сьогодні Чорнобильська атомна електростанція

22.03.2022

 Чорнобильська атомна станція продовжує працювати у стабільному режимі, але залишається під окупацією. Колективу вдалося провести часткову ротацію. Нові 46 фахівців, які добровільно погодились замінити колег, які беззмінно пропрацювали майже 600 годин, вийшли без розуміння того, коли вони зможуть покинути станцію. Деталі розповів Генеральний директор ЧАЕС  Валерій Сейда в інтерв’ю виданню «КП в Україні».

За його словами, тринадцять працівників відмовилися від змінників, причини відмови від ротації різні. Частина працівників живуть у селах Іванківського району, їм немає сенсу їхати до Славутича. Їхні будинки знаходяться зовсім в іншому, небезпечному напрямку і теж під окупантами. Частина людей живе у Києві, куди теж наразі від нас не дістатися. Декілька людей займають дуже відповідальні позиції, їм не знайшлося заміни, тож вони залишилися.
Більшість сімей працівників ЧАЕС живуть у Славутичі. Дехто на свій страх і ризик їде з гумконвоями, але багато хто залишився. Продукти підвозять – картоплю, молоко. У місті печуть хліб. Почали видавати гуманітарну допомогу – стегенця, цукор, крупу, макарони.
Про виплату зарплати. Виплатити зарплату співробітникам ЧАЕС поки що немає можливості. Гроші є, але перебитий оптоволоконний кабель, без інтернету до рахунків не дістатись. Зараз шукають нагоду вирішити цю проблему. Сподіваємось, найближчим часом питання врегулюється.
На ЧАЕС продукти ще є, нова зміна також прийшла з невеликим запасом. Тут росіяни постійно їжу пропонують... Кажуть, пустіть на станцію знімальну групу, і ми вам все, що хочете, привеземо. Не погоджуємося. Кажемо, навіщо нам чуже, коли є своє.
Про ротацію. Справа не лише у бажанні людей, справа у об'єктивній реальності. Через неї ми не змогли знайти змінників на деякі позиції. Наприклад, усі три змінники начальника служби фіззахисту покликані до тероборони. З Чернігова, довкола якого тривають бойові дії, не змогли виїхати кілька спеціалістів.
Про «Росатом». На ЧАЕС є вже кілька цивільних, які представляються працівниками "Росатому". Ходять, дивляться, запитують. У роботу обладнання не втручаються.

АЕС