В Енергодар окупант надіслав підкріплення проти мирного населення. АЕС України підтримали ЗАЕС та Енергодар мітингами

21.03.2022
В Енергодарі російські загарбники продовжують утримувати першого заступника міського голови Івана Самойдюка, а людей, які виходять на мирні мітинги, планують розганяти зброєю і сльозогінним газом.
Про це повідомив у Телеграмі міський голова Енергодару Дмитро Орлов.
За його словами, є підтверджена інформація, що «російські війська, які вчора побачили єдність та силу духу енергодарців, сьогодні готуються особливо ретельно. Та вже з самого ранку формують чисельну за кількістю колону для використання жорстких силових методів захоплення та покарання людей. І мають вказівку використовувати зброю, сльозогінний газ та інші насильницькі методи проти мирного населення». Раніш Енергоатом повідомив в своєму Телеграмі, що після вчорашньої акції спротиву мешканців м. Енергодар рашистські окупанти привезли у місто 600 омонівців. «Карателів з дубинками, щитами та вогнепальною зброєю розставили по місту. Вони повинні не допускати будь-яких акцій спротиву та, навіть, найменшого скупчення людей», - йдеться у повідомленні.
Відтак мер закликав не проводити акції: "Громадянська позиція змушує нас не стояти осторонь. Та ваше життя і безпека для міської влади були і залишаються на першому місці", – зазначив мер.
Щодо Самойдюка Орлов зауважив, що той все ще перебуває у неволі. А міська рада стоїть на своїй позиції: повноцінно функціонувати органи місцевого самоврядування можуть тільки у складі повної команди своїх фахівців. Самойдюк – невід’ємна і вкрай важлива частина цієї команди. Тому на всіх можливих рівнях проводиться робота і докладаються зусилля, аби повернути йому свободу.
Як відомо, 19 березня Самойдюка викрали на російському блокпосту, коли той повертався до міста із Запоріжжя, звідки привіз гуманітарну допомогу.
Сьогодні акції на підтримку Енергодара пройшли на всіх майданчиках в містах-супутниках АЕС.
ЮУ АЕС
РАЕС
ХАЕС

АЕС