Війна триває. Підсумки тристоронньої зустрічі під егідою МАГАТЕ

10.03.2022
росія погодилася співпрацювати з МАГАТЕ щодо механізму забезпечення безпеки атомних електростанцій в Україні.
Так вважає генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі, про що він повідомив на прес-конференції в Анталії (Туреччина).
«З огляду на обставини, небезпеку і те, що ми бачили на місцях протягом останнього тижня – майже щоденні епізоди, які ми бачили на тому чи іншому об'єкті в Україні, потрібна рамкова угода, потрібне щось спеціальне, якщо ми прагнемо відновити безпеку ядерних установок у країні», – наголосив Гроссі.
Гендиректор МАГАТЕ зазначив, що його перше завдання на зустрічах із міністрами закордонних справ Дмитром Кулебою та сергієм лавровим було встановлення прямого діалогу на високому рівні, оскільки це дуже важливо для передачі повідомлень про дії та позиції.
За словами гендиректора, він дійшов висновку, що обидві сторони погодилися, що щось треба робити, і вони готові працювати та бути залучені до МАГАТЕ для реалізації узгодженого формату для механізму безпеки та захисту ЗАЕС та ЧАЕС.
«Якщо шляхом тристороннього розуміння, яке буде погоджено та підписано, це може бути досягнуто, це добра справа. Якщо у нас буде двосторонній шлях із чітким розумінням та зобов'язаннями для будь-якої сторони, то я думаю, це все одно вартує спроби. Це дуже важливо», – наголосив Гроссі.
Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна відкине будь-які спроби нав'язати модель, яка передбачає визнання у тій чи іншій формі тимчасового управління росіян над українськими ядерними об'єктами.

АЕС