Якби не дешевий уран… Як США розглядають можливість введення санкцій проти «Росатому»

10.03.2022

 Адміністрація США розглядає можливість введення санкцій проти держкорпорації «Росатом» у відповідь на розв’язану в Україні війну.

Про це повідомило сьогодні агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.
Нагадаємо, що в останні санкції США, якими адміністрація Байдена заборонила імпорт російської нафти, вугілля та інших енергоносіїв, уран включено не було.
Наразі Білий дім оцінює потенційний вплив від можливих санкцій проти «Росатома» шляхом консультацій з енергетиками, і рішення ще не ухвалено.
Як повідомляє  Bloomberg, «Росатом» забезпечує близько 35% світового збагачення урану та постачає ядерне паливо в низку країн у Східній Європі. Так, у 2020 році з росії було імпортовано 16,5% уранової сировини і 23% збагаченого урану, необхідного для виробництва свіжого ядерного палива для АЕС США.
Відтак, з одного боку ціна на уран внаслідок прийняття санкцій проти російської атомної галузі зросте. А з іншого боку на цьому зароблять американські урановидобувні компанії. Саме вони закликали останнім часом адміністрацію Байдена заборонити імпорт урану з росії, тоді як ядерно-промислові компанії протестували проти введення санкцій.
«Ми не можемо дозволити собі відмовитися від російського урану та послуг збагачення. Російський уран дешевший за інші світові джерела», - прагматично вважає Кріс Гадомскі, аналітик ядерної промисловості Bloomberg.
Водночас, американські експерти зауважують, оператори АЕС мають значні резерви свяжого ядерного палива, яких вистачить більш ніж на рік
Нагадаємо, що Україна володіє значними покладами урану - 1,8% від світових оцінюваних запасів, перше місце в Європі. Однак, вже кілька років СхідГЗК суттєво недофінансовується, що заважає Україні стати новим гравцем на світовому ринку.

Уран і паливо