Україна просить МАГАТЕ накласти санкції на атомні технології РФ

26.02.2022

 Україна просить МАГАТЕ створити спеціальну оперативну групу для спостереження за діями РФ, оскільки агресія РФ проти України та дії окупантів на Чорнобильському майданчику дають підстави сумніватися в ефективності існуючих режимів безпеки.

Про це йдеться у листі Постійного представництва в Україні міжнародних організацій у Відні на адресу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), - пише сайт Енергореформа.
У листі Україна просить порушити питання про запровадження санкцій на будівництво нових АЕС за технологіями, розробленими в Росії, а також провести міжнародний аудит ядерного матеріалу, який перебуває у її розпорядженні.
При цьому представництво зазначило, що з 24 лютого Чорнобильська АЕС захоплена "неадекватними та непередбачуваними військами ЗСУ РФ", внаслідок чого ядерні об'єкти на всій території України залишаються у зоні найбільшого ризику.
«Новий безпечний конфайнмент, побудований за рахунок значної кількості країн, щоб захистити світ від радіаційних наслідків зруйнованого 4-го енергоблоку, зараз перебуває під загрозою випадкового нападу безпілотних літальних апаратів, вибухонебезпечних пристроїв або іншого військового спорядження, яке використовується ЗС Росії проти України», – наголошується у листі.
Також сьогодні Координаційний штаб Зони відчуження повідомив, що російські війська влаштували в Зоні імітацію повітряного бою.
«Над Чорнобильською зоною йде імітація повітряного бою. Ми маємо інформацію про підготовку фейкових провокаційних новин для світових ЗМІ про те, що Україна обстрілює окупантів у Чорнобилі над небезпечними об'єктами. В Чорнобилі немає наших військ. Держава Україна не веде бойових дій в Чорнобилі», – заявили у Координаційному штабі.
Раніш Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі з приводу захоплення ЧАЕС російськими окупантами заявляв: «МАГАТЕ із серйозним занепокоєнням стежить за ситуацією в Україні та закликає до максимальної стриманості, щоб уникнути будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу ядерні об'єкти країни».
Зауважимо, що в Зоні відчуження знаходиться ціла низка об’єктів, де зберігаються радіоактивні матеріали, контроль за якими через окупацію Зони російськими військами, Україна забезпечити зараз не може. Персонал ЧАЕС утримується вже третю добу у заручниках.
 

РАВ і ВЯП