АЕС України працюють у штатному режимі. Фізичний захист переведено у режим посиленого чергування

24.02.2022

 Всі атомні електростанції України працюють у штатному режимі, згідно із затвердженим графіком, проводяться всі заплановані заходи. Порушень меж і умов безпечної експлуатації немає. Жодних проявів, які б свідчили про можливість вчинення будь-яких дій, які б могли призвести до порушень умов безпечної експлуатації АЕС, не зафіксовано. Про це повідомив пресцентр НАЕК «Енергоатом».

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на АЕС та прилеглих до них територіях не змінювався і знаходиться у межах чинних норм.
Посилено фізичний захист АЕС. Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщень та будівель електростанцій, периметри захищених зон і прилеглих територій, а також особливо важливих об’єктів станцій за межами їхніх захищених зон знаходиться під посиленим наглядом особового складу військових частин, які забезпечують охорону та оборону АЕС, а також загонів воєнізованої охорони підприємств, які переведені в режим посиленого чергування.
Забезпечення режиму фізичного захисту, охорони та оборони АЕС України здійснюється згідно з міжнародною Конвенцією про фізичний захист ядерного матеріалу та вимог законів України.
Відповідно до законодавства України підрозділи фіззахисту вітчизняних АЕС і частини Національної гвардії України забезпечують безперервність функціонування систем фізичного захисту АЕС, безумовне виконання вимог перепускного та внутрішньоо’бєктових режимів, посилений рівень охорони ядерних установок та ядерних матеріалів, заходи запобігання виникнення кризових та надзвичайних ситуацій.
В «Енергоатомі» проведено засідання кризового центру за участі міністра енергетики Германа Галущенка.
Нагадаємо, сьогодні перший день ізольованої роботи ОЕС України, яка триватиме за раніше оголошеною інформацією три дні. З 24 лютого об’єднана енергосистема України та «острів Бурштинської ТЕС» синхронізовано в єдину енергосистему, що працює автономно в єдиному блоці регулювання з енергосистемою Молдови.
Як повідомляє оператор ОЕС НЕК «Укренерго», енергосистема України працює в нормальному режимі, частота стабільна – 50 Гц. Фактичні обсяги резервів для балансування енергосистеми забезпечуються на достатньому рівні.
Об’єкти магістральної мережі на поточний момент функціонують без перебоїв.
НЕК «Укренерго» спільно з правоохоронними органами посилило їх охорону та вжило додаткових заходів кібербезпеки для захисту ІТ-інфраструктури Компанії.

АЕС