США профінансують підтримку ліцензування малих модульних реакторів в Україні

14.12.2021
Уряд Сполучених Штатів Америки надає фінансову підтримку з реалізації робіт для здійснення аналізу національного законодавства України щодо можливості ліцензування будівництва малих модульних реакторів. 14 грудня 2021 року підписано відповідну Грантову Угоду між Агентством з торгівлі та розвитку США та Центром науки і технологій в Україні (УНТЦ).
Церемонія підписання відбулася в рамках семінарів, організованих Агентством з торгівлі та розвитку США, з питань розвитку технологій малих модульних реакторів, у яких бере участь Державна інспекція з ядерного регулювання України.
Бенефіціаром реалізації проєкту є Держатомрегулювання. Як повідомляє ДІЯРУ, голова Держатомрегулювання Григорій Плачков подякував Уряду Сполучних Штатів Америки за підтримку України на шляху до впровадження нових ядерних технологій, що є беззаперечною альтернативою в світових зусиллях спрямованих на боротьбу із зміною клімату.  «Реалізація проєкту з аналізу національного законодавства стане рушійною силою у  процесі заснування міцного фундаменту для подальшого ліцензування нових ядерних технологій, які обере Уряд України», - підкреслив Григорій Плачков.
Центр науки і технологій в Україні - міжнародна міжурядова організація, розташована у Києві, що працює за фінансової підтримки США, Канади, Європейського Союзу та України. Мета УНТЦ - сприяти глобальному миру та процвітанню шляхом спільного зниження хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного (CBRN) ризиків шляхом підтримки цивільного науково-технічного партнерства та співпраці, спрямованих на усунення глобальних загроз безпеці та просування нерозповсюдження. Таким чином країни, що фінансують цей центр, намагаються зробити свій внесок у забезпечення міжнаціональної безпеки. УНТЦ створено у 1993 році на підставі Угоди, яка укладена між урядами України, Канади, США та Швеції. 

Нове будівництво