АНОНС: МАГАТЕ проведе п'яту Міжнародну конференцію з управління життєвим циклом АЕС у Японії у травні 2022 р.

30.11.2021
Фото: ХАЕС
Вік атомних електростанцій, що діють у світі, в середньому перевищує 30 років. Незважаючи на те, що розрахунковий термін служби АЕС зазвичай становить 30–40 років, термін експлуатації багатьох станцій після проведення всебічного аналізу безпеки зростає. АЕС продемонстрували: аналіз безпеки, управління старінням обладнання та модернізація дають можливість забезпечувати підтримку та, по можливості, підвищення безпеки при продовженні термінів експлуатації АЕС.
Все це входить до комплексу заходів PLiM – управління життєвим циклом АЕС. Ефективне керування старінням конструкцій, систем та елементів (SSC) є ключовим елементом PLiM для безпечної та надійної довгострокової експлуатації (LTO) АЕС. Управління життєвим циклом станції можна визначити як інтеграцію старіння та економічного планування з метою підтримки високого рівня безпеки та оптимізації продуктивності станції шляхом вирішення проблем старіння зі збільшеним терміном служби, визначення пріоритетів технічного обслуговування, періодичних оглядів безпеки, навчання та підготовки.
PLiM вважається ефективним інструментом, який дозволяє оператору керувати ефектами старіння в SSC для LTO безпечним та рентабельним способом. Така програма допомагає полегшити прийняття рішень щодо того, коли і як ремонтувати, замінювати чи модифікувати КСЕ, зберігаючи при цьому високий рівень безпеки та ґрунтуючись на економічному ефекті.
Попередні конференції з управління життєвим циклом атомних електростанцій МАГАТЕ проводило 2002 року в Будапешті, Угорщина, 2007 року в Шанхаї, Китай, 2012 року в Солт-Лейк-Сіті, США та 2017 року в Ліоні, Франція. Їхні учасники високо оцінили можливості для обміну інформацією та рекомендували МАГАТЕ проводити конференції кожні чотири-п'ять років. Таким чином, 5-а конференція проходитиме з 16 по 19 травня 2022 року в Осаці, Японія.
Цілі конференції: обговорити роль програм PLiM у забезпеченні безпеки та підвищенні надійності експлуатації АЕС; визначити економіку програм PLiM та LTO, а також методології їх оцінки; обмінятися досвідом, що належать до аспектів безпеки старіння, управління старінням та LTO та ін.

Докладніше про теми та умови участі у конференції – на сайті МАГАТЕ

АЕС