Анонс: Симпозіум NEA та МАГАТЕ з ІАБ для реакторів особливої конструкції

16.11.2021
Спільний міжнародний симпозіум Агентства з ядерної енергії (NEA) та МАГАТЕ з ІАБ для реакторів особливої ​​конструкції організовується під егідою Робочої групи з оцінки ризиків (WGRISK) 23-25 ​​лютого 2022 року.
Основним завданням WGRISK, що працює в рамках мандату Комітету з безпеки ядерних установок (CSNI), є просування розуміння та використання імовірнісної оцінки безпеки (ІАБ) для забезпечення постійної безпеки ядерних установок у країнах-членах ОЕСР.
Секція оцінки безпеки МАГАТЕ розробляє та підтримує широкий спектр норм безпеки, що стосуються проектної безпеки та оцінки безпеки, зокрема, пов'язаних із ймовірнісною оцінкою безпеки. Наразі МАГАТЕ розробляє кілька технічних публікацій, що стосуються малих модульних реакторів (включно з темою ІАБ).
Термін «реактори особливої ​​конструкції» включає дослідницькі реактори, демонстраційні реактори, дослідні реактори, перші у своєму роді реактори (FOAK), малі модульні реактори (ММР), реактори IV покоління.
Дискусія охоплює всі аспекти ІАБ, від маломасштабних ймовірнісних досліджень та додатків з урахуванням ризиків до повномасштабних ІАБ, що охоплюють рівні 1, 2 та 3, усі режими експлуатації станції, внутрішні події станції, а також агрегування ризиків від внутрішніх та зовнішніх небезпек. Крім того, можуть розглядатися такі теми як критерії успіху, дані про надійність, аналіз тяжких аварій, аналіз небезпек тощо.
Очікуваний результат симпозіуму - загальне розуміння можливих переваг та областей застосування, проблем та можливих шляхів вирішення в галузі ІАБ для реакторів особливої ​​конструкції.
У центрі уваги заходу – обмін інформацією про використання та застосування ІАБ для реакторів особливої ​​конструкції, а також основні відмінності та проблеми, пов'язані з виконанням аналізу. Симпозіум надасть платформу для дискусій та обміну ідеями між професіоналами в галузі ядерної безпеки та фахівцями з ІАБ.
Симпозіум включатиме пленарні та технічні засідання на додаток до дискусійних сесій.
Теми:
·         досвід проведення ІАБ для реакторів особливої ​​конструкції;
·         відмінності та проблеми ІАБ для реакторів особливої ​​конструкції порівняно з класичним ІАБ (включаючи допоміжний аналіз);
·         досвід експлуатації реакторів особливої ​​конструкції;
·         викладені уроки та рекомендації щодо розробки ІАБ та використання процесів прийняття рішень з урахуванням ризиків для реакторів особливої ​​конструкції.
Симпозіум буде проведено або в Управлінні ядерного регулювання (ONR) у Ліверпулі (Великобританія), або в онлайн-форматі, залежно від ситуації з коронавірусом.

Реєстрація до 21 січня 2022 року. 

Нове будівництво