Фахівці ЧАЕС з радіаційної безпеки провели тренінг для американських та британських колег

01.11.2021
На майданчику Чорнобильської АЕС, а також у місті Прип'ять пройшов тренінг із радіаційної безпеки для 12 фахівців Департаменту енергетики США, Служби аварійного реагування США, а також атомних станцій США та Великобританії. Як повідомляється на сайті Державного спеціалізованого підприємства «ЧАЕС», тренінг, що проходив з 18 по 22 жовтня, традиційно було організовано цехом радіаційної безпеки ДСП«ЧАЕС» у тісній співпраці з американськими організаціями lean Futures Fund та Technical Resources Group Inc.
П'ятиденний курс включав теоретичну та практичну частини, у тому числі й завдання з радіаційної розвідки на майданчику ЧАЕС, а також у містах Прип'ять та Чорнобиль.
За словами одного з організаторів тренінгу з американського боку Лукаса Хіксона, середовище для тренувань та досвід, який фахівці отримують від працівників Чорнобильської АЕС, є дуже цінними. Організатори щоразу покращують тренувальний процес для того, щоб учасники отримували дедалі більше нових знань та навичок.
З українськими знаннями та досвідом у сфері радіаційної безпеки ознайомились у жовтні й японські фахівці. Результати наукових досліджень, які проводять Інститут проблем безпеки АЕС НАН України щодо стану об'єкта «Укриття», були представлені учасникам Форуму радіаційного захисту Японії. Ювілейне 70-те засідання Форуму відбулося 16 жовтня 2021 року у режимі он-лайн.
Зокрема, у ході роботи Форуму було представлено дані, що характеризують динаміку змін щільності потоків нейтронів на об'єкті «Укриття». У рамках наукової гіпотези ІПБ АЕС було дано пояснення причин цих змін та зазначено, що рівні ядерної безпеки об'єкта «Укриття» відповідають встановленим нормам. Однак факти зміни щільності потоків нейтронів, що спостерігаються останніми роками, потребують посиленої уваги. Особливо в період, коли після будівництва Нового безпечного конфайнменту відбуваються зміни температурно-вологісного режиму в об'єкті «Укриття».
Зазначимо також, що у жовтні цього року міжнародне видання Journal of Environmental Radioactivity прийняло для публікації наукову статтю «Співвідношення між хімічним складом та концентрацією 90Sr у підземних водах промислового майданчика Чорнобильської АЕС», підготовлену вченими Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН.
З текстом статті можна ознайомитись за посиланням.

РАВ і ВЯП