ІПБ АЕС проводить радіаційне обстеження на об’єкті «Укриття», яке передує демонтажу нестабільних конструкцій

01.11.2021
Науковцями Інституту проблем безпеки АЕС НАН України у рамках робіт за проєктом «Новий безпечний конфайнмент (НБК). Пусковий комплекс 2 (ПК-2). Демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта ”Укриття” в частині “раннього” демонтажу» проводяться передпроєктні дослідження радіаційних умов у зонах виконання будівельно-демонтажних робіт. Як повідомляється на сайті ІПБ АЕС, виконання досліджень потрібне для визначення та отримання необхідних вихідних даних для проєктування радіаційно небезпечних робіт.
Роботи проводяться в складних радіаційних умовах з підвищеним забрудненням повітря радіоактивними аерозолями, значною щільністю поверхневого забруднення, а також високої анізотропії гамма-випромінювання. Величини потужності дози у зонах досліджень в основному перевищують 10 мЗв/год.
Під час виконання досліджень застосовується сучасне радіометричне обладнання у поєднанні з різними способами вимірювань параметрів гама-поля в залежності від значень потужності дози та доступності виконання радіометричних вимірів.

У дослідженнях задіяні науковці Відділення проектування об’єктів з радіаційними та ядерними технологіями і Відділення ядерної та радіаційної безпеки Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. 

Зняття з експлуатації