На зберігання у СВЯП-2 відправлено тисячну збірку

21.10.2021
 
 
На СВЯП-2, де зберігається відпрацьоване ядерне паливо з ЧАЕС, заповнено 11-ту комірку бетонних модулів зберігання – опрацьовано 1000-ну ОТВЗ з 21 000, які мають бути розміщені у сховищі протягом найближчих 10 років.
Нагадаємо, що за технологією Holtec International, яка впроваджена на СВЯП-2, кожна опромінена збірка реактора РБМК розрізається навпіл. Кожен модуль зони зберігання СВЯП-2 складається з чотирьох комірок, у яких розміщені двостінні екрановані пенали (ДСЕП). Сумарно на сьогодні завантажено 1023 опромінені тепловиділяючі збірки. Всі комірки опечатано МАГАТЕ.

Як частина заходів з контролю нерозповсюдження ядерних матеріалів, а також для гарантування безпеки розташованого на зберігання ядерного палива, повністю заповнені модулі опечатані спеціальними цифровими печатками МАГАТЕ, цілісність яких дистанційно контролюється 24/7 з головного офісу Агентства у Відні. У випадку спроб несанкціонованого доступу до ВЯП, робота СВЯП-2 буде заблокована та ініційовано спеціальне розслідування.

РАВ і ВЯП