На енергоблоці №4 ЗАЕС встановлюють систему автоматичного управління РДЕС виробництва СНВО «Імпульс»

13.10.2021
На енергоблоці №4 Запорізької АЕС йде модернізація системи автоматичного управління резервної дизельної електростанції (САУ РДЕС). Про це повідомляється на сайті станції. Модернізація здійснюється в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ).
Модернізація обладнання САУ РДЕС є однією з пріоритетних під час ремонтної кампанії на енергоблоці. Передбачається встановлення новітньої автоматизованої САУ РДЕС, включаючи сучасний програмно-технічний комплекс, цифрову систему збудження, процесорні шафи електричних захистів. Тобто оновлюється весь комплекс системи автоматичного управління разом з пов’язаними з ним устаткуванням та системами.
Нове обладнання відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій.
Нагадаємо, що на усі блоки ЗАЕС буде встановлено системи автоматичного управління резервною дизельною електростанцією виробництва СНВО «Імпульс». 
Система автоматичного управління призначена для управління резервними дизельними електростанціями АСД-5600. Ця система, спільно з іншими суміжними системами, забезпечує пуск, підключення до мережі та роботу на потужності дизель-генераторної установки.

Довідка. Сєвєродонецьке НВО «Імпульс» - один із провідних українських розробників і виробників систем контролю і управління (СКУ) для атомної енергетики. У СНВО «Імпульс» реалізований повний цикл створення СКУ: розробка технічних і програмних засобів, виготовлення, комплекс випробувань, введення в експлуатацію та підтримка експлуатації. Забезпечено супровід експлуатації протягом усього життєвого циклу СКУ. 

АЕС