Міненерго планує пройти ОЗП за рахунок роботи 14 блоків АЕС і одного в резерві

29.09.2021
Міненерго планує пройти опалювальний сезон за рахунок нарощування імпорту вугілля і використання 14 з 15 енергоблоків АЕС. Як передає ІА «Інтерфакс Україна», про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні Кабінету міністрів у середу. «На жовтень заплановано власний видобуток 1,7 млн ​​тонн і імпорт 600 тис. тонн вугілля», - заявив міністр.
За його словами, Міненерго планує в опалювальний період максимально використовувати енергоблоки українських АЕС. «Ми розраховуємо на роботу з 14 блоками з 15, й існує така опція, що п'ятнадцятий блок буде в резерві і при необхідності він теж може бути залучений до енергосистеми», - зазначив Галущенко.
Відзначимо, що графіка ремонтів АЕС в загальному доступі на сайті «Енергоатому» і АЕС немає, водночас, на сайті РАЕС міститься інформація про плановані ремонти, де СПР першого енергоблоку заплановано з 18 січня по 7 квітня 2022 року, а четвертого - з 18 листопада ц.р. по 3 квітня наступного.

Нагадаємо, в кінці квітня Міністерство енергетики України оновило план-графік ремонтів енергоблоків АЕС на 2021 рік. Згідно з наказом відомства №69 від 19 квітня 2021 року скорочені і перенесені терміни ремонту блоку №2 Запорізької АЕС, який з 1 вересня перебуває в ремонті. Також перенесено з листопада на серпень початок ремонту блоку №1 Южно-Української АЕС. 

АЕС