«Енергоатом» розпочав підготовку до продовження строків експлуатації двох енергоблоків

20.09.2021
НАЕК «Енергоатом» надіслала до Державної інспекції ядерного регулювання Програми виконання заходів з обґрунтування можливості подальшої експлуатації (у понадпроектний термін) енергоблоку №1 Южно-Української АЕС та №1 Запорізької АЕС, строки експлуатації яких спливають у грудні 2023 року та грудні 2025 року відповідно.
Про це агентству ExPro повідомили у прес-центрі Держатомрегулювання.
«За наявними у Держатомрегулюванні документами, наразі ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочато роботи з обґрунтування можливості довгострокової експлуатації енергоблоків №1 Южно-Української АЕС після 02 грудня 2023 року та №1 Запорізької АЕС після 23 грудня 2025 року. Зокрема, до Держатомрегулювання надіслано Програми виконання заходів з обґрунтування можливості подальшої експлуатації цих енергоблоків, підходи до виконання періодичної переоцінки безпеки та план-графіки розробки та проведення державної експертизи звітів з періодичної переоцінки безпеки цих енергоблоків», - йдеться у повідомленні інспекції.
За даними інспекції, проектний, а також перепризначений (продовжений на 10 років) термін експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС спливає 2 грудня 2023р, а блоку №1 ЗАЕС – 23 грудня 2025 року. Крім того, 31 грудня 2025 року спливає проектний та продовжений на 10 років термін експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС, 21 жовтня 2026 року – блоку №6 ЗАЕС, 19 грудня 2026 року – блоку №2 ЗАЕС.
Інші блоки мають пізніший термін завершення експлуатації.
«Щодо інших енергоблоків, терміни, що визначені законодавством України для надання до Держатомрегулювання рішення експлуатуючої організації про підготовку енергоблока АЕС до довгострокової експлуатації та відповідних обґрунтовуючих документів, ще не настав», - додали в прес-центрі інспекції.

АЕС