На блочному трансформаторі енергоблока №1 ЮУАЕС виконується капітальний ремонт

16.09.2021
У ході планово - попереджувального ремонту (ППР) на енергоблоці №1 Южно-Української АЕС виконується ремонт блочного трансформатора. ППР на ЮКАЕС стартував 9 серпня і, згідно з графіком, триватиме 104 доби.
Блочний трансформатор слугує для перетворення та видачі генерованої потужності в об’єднану енергосистему. Генератор енергоблока видає напругу 24 кВ. На блочному трансформаторі вона підвищується до 330 кВ. Потім через підстанції відкритого розподільчого пристрою на 330 кВ, до якого саме під’єднані енергоблоки №1 і №2 ЮУАЕС, електроенергія надходить в об’єднану енергосистему.
Капітальний ремонт блочного трансформатора виконується раз на 12 років. Схема його проведення передбачає демонтаж і ремонт всього навісного обладнання.
Ремонт блочного трансформатора триває з 1 вересня. Обладнання вагою понад 300 тонн перемістили на спеціальний майданчик. Наразі роботи в активній фазі - демонтовані вводи 330 кВ та трансформатори струму. Найближчими днями буде демонтовано «колокол» та виконано ревізію активної частини трансформатора.
До робіт залучено фахівців ВП «Атомремонтсервіс». Вони працюють у тісній зв’язці з персоналом служби ремонту електричного цеху ЮУАЕС. Завершити ремонт блочного трансформатора планують до кінця жовтня. 

АЕС