Енергомашспецсталь продовжує виробництво продукції для АЕС «Куданкулам»

09.09.2021

На ЕМСС виготовили і здали замовнику два днища для парогенератора блоку №5 АЕС «Куданкулам». Маса кожного з днищ – 19,5 тонн, діаметр – 4,2 м, висота вироби – 1,3 м.

Приймання виробів для споруджуваної в Індії АЕС була здійснена інспектором Індійської корпорації з атомної енергії (ІКАЕЛ) містером Тайі Шрініваса Нарасімха Маньюнатха Рао. Відвантаження заготовок запланована на вересень 2021 року.
Нагадаємо, в 2015 році вперше в ПАТ «Енергомашспецсталь» за новою технологією способом секційної кування-штампування виготовили дослідну заготовку днища корпусу парогенератора (ПГВ) для АЕС. «Енергомашспецсталь» стала першим підприємством на пострадянському просторі, яке освоїло цю технологію виробництва.
Сьогодні ПАТ «ЕМСС» виробляє для АЕС «Куданкулам» заготовки для корпусу реактора, парогенератора, головного циркуляційного насоса, компенсатора тиску, головного циркуляційного трубопроводу і іншого реакторного обладнання.
АЕС “Куданкулам” – будується атомна електростанція в Індії, розташована на півдні індійського штату Тамілнад. Успішне співробітництво ПАТ «ЕМСС» з індійськими партнерами в галузі ядерної енергетики почалося в 2016 році.
Довідка. ПАТ «Енергомашспецсталь» є найбільшим українським виробником спеціальних литих і кованих виробів. Портфель замовлень ЕМСС включає в себе широкий спектр продукції для різних секторів машинобудування. Компанія виробляє дрібносерійну продукцію і виконує індивідуальні замовлення вагою до 225 т. Заготовки з маркою ЕМСС використовуються в стратегічних галузях промисловості: атомної, традиційної та вітроенергетики, металургії, суднобудуванні, нафтохімії і загальному машинобудуванні. У 2010 році контрольний пакет акцій ЕМСС придбав "Атоменергомаш" російської держкорпорації "Росатом".

Нове будівництво