На другому енергоблоці Хмельницької АЕС проведено випробування системи регулювання турбіни

08.09.2021
З метою підтвердження можливості роботи енергоблока у первинному нормованому регулюванні частоти в об’єднаній енергосистемі України, на другому енергоблоці Хмельницької АЕС проведено випробування системи регулювання турбіни. Повідомляється у прес-релізі станції.
Загалом усі технологічні процедури на  96% потужності енергоблока  пройшли успішно. На черзі - випробування на потужності 75 відсотків. За словами начальника турбінного цеху ВП ХАЕС Анатолія Куценка, усі попередні заплановані роботи з реконструкції та модернізації системи регулювання турбіни енергоблока №2 були проведені минулого року у рамках планово-попереджувального ремонту (ППР). Аналогічні роботи відбулися й на першому енергоблоці під час ППР 2021.
«Усі учасники паралельної роботи з об’єднаною енергетичною системою України, незалежно від форм власності, з метою забезпечення якісного регулювання частоти й постійної підтримки нормального режиму роботи цієї ж системи повинні постійно брати участь у регулюванні частоти. Загальне первинне регулювання здійснюється на всіх електростанціях з енергоблоками, системи регулювання яких мають значні мертві зони регулювання (ступені нечутливості) і порівняно малу швидкість в роботі. Нормоване первинне регулювання має здійснюватися на заздалегідь визначених енергоблоках атомних електростанцій і сприяти забезпеченню гарантованого рівня якості первинного регулювання в об’єднаній енергосистемі України», - зазначив керівник турбінного цеху.
Варто нагадати, що електрогідравлічна система регулювання і захисту турбін К-1000-60/3000 виробництва Ленінградського заводу конструктивно не могла забезпечити відповідність сучасним критеріям якості регулювання, оскільки була розроблена ще у 60-х роках минулого століття.
Модернізація системи регулювання турбіни на другому енергоблоці Хмельницької АЕС стала пілотною для АЕС України. 
Нагадаємо, що розробку та виготовлення обладнання, програмного забезпечення для модернізації систем регулювання турбін виконали фахівці  ТОВ «НВП «Моноліт Енерго» та компанії ПРАТ «Техенерго», які мають великий досвід модернізації турбінного обладнання. Після завершення модернізаційних робіт на першому енергоблоці Хмельницької АЕС планується проведення аналогічних операцій на третьому енергоблоці Рівненської АЕС.

АЕС