Вперше в Україні: СхідГЗК отримав ліцензію на право провадження діяльності з видобування уранових руд

13.08.2021
Держатомрегулювання видав Ліцензію на право провадження діяльності з видобування уранових руд та подовжив терміни провадження діяльності з їх переробки.
Ліцензію очільнику комбінату Антону Бендику вручив Голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Григорій Плачков.
Вимогою для отримання ліцензії стали зміни в діючому ядерному законодавстві України, яке вимагає поряд з ліцензіями на переробку уранових руд, використання джерел іонізуючого випромінювання та перевезення радіоактивних матеріалів (які вже має підприємство), отримати Ліцензію і на право провадження діяльності з видобування уранових руд. Ліцензію отримано відповідно до Вимог та умов безпеки (ліцензійних умов) провадження діяльності з видобування, переробки уранових руд, затверджених наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 28.10.2020 № 439, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.02.2021 за № 154/35776.

13 серпня Григорій Плачков вручив ліцензію в.о. генеральному директору ДП "СхідГЗК" Антону Бендику, зазначивши, що дозвіл на діяльність по видобуванню уранових руд видано вперше в Україні, та побажав успішної, безпечної роботи. У свою чергу Антон Бендик висловив вдячність усім, хто був причетний до цієї важливої для підприємства події. 

Уран і паливо