Анонс: Конференція з розвитку готовності до реагування на національні та міжнародні надзвичайні ситуації

05.08.2021
11-15 жовтня 2021 року в Відні, Австрія відбудеться організована МАГАТЕ Конференція з розвитку готовності до реагування на національні та міжнародні надзвичайні ситуації.
Ретельне планування завжди має включати готовність до можливого виникнення аварійних ситуацій, пов'язаних з витоком радіації. Це міркування вимагає впровадження ефективної системи готовності та реагування в разі ядерних та радіаційних аварій (EPR), яка базується на ефективній аварійної готовності, надійних заходах і навчених аварійних службах.
У той час як відповідальність за розробку, підтримку і зміцнення ядерних і радіологічних механізмів EPR лежить на національних владах в державах-членах, МАГАТЕ грає центральну роль в зміцненні міжнародної структури EPR для ядерних і радіаційних аварійних ситуацій. МАГАТЕ розробляє керівництво з EPR, яке дає державам-членам довідкову інформацію для розробки надійних механізмів EPR і їх підтримки. Це керівництво охоплює всі галузі ядерної та радіологічної EPR.
У 2005 році МАГАТЕ оголосило про створення Центру з інцидентів і аварійних ситуацій (ЦІАС), який буде слугувати глобальним координаційним центром для забезпечення готовності і реагування на будь-які ядерні та радіологічні інциденти і аварійні ситуації, незалежно від того, чи виникли вони в результаті аварії, стихійного лиха, недбалості, ядерної безпеки або з будь-якої іншої причини. МАГАТЕ виконує цю роботу на основі Конвенції про оперативне оповіщення про ядерну аварію (Конвенція про оперативне сповіщення) і Конвенції про допомогу в разі ядерної аварії або радіаційної аварійної ситуації (Конвенція про допомогу). Ця робота також проводиться для приведення її діяльності в області EPR і діяльності в області EPR у державах-членах у відповідність із Нормами безпеки МАГАТЕ.
Процес висновків з реакції на надзвичайні ситуації та навчань вимагає від держав-членів і міжнародних організацій значних зусиль з підтримки в актуальному стані міжнародних рамок і механізмів EPR. МАГАТЕ працює над визначенням і просуванням загальних підходів до ядерних і радіологічних EPR, щоб реакція не розрізнялася між країнами, оскільки це викличе плутанину і недовіру громадськості, завадить операціям з відновлення і, можливо, призведе до серйозних соціально-економічних наслідків.
Метою Конференції є сприяння обміну інформацією та підвищення глобальної обізнаності з різних тем EPR за допомогою обговорення як прогресу, досягнутого на національному та міжнародному рівнях, так і зустрічаються проблем, шляхом обміну досвідом, оцінки поточних тенденцій, технологій та уроків в EPR і визначення ключових пріоритетів в подальшому підвищенні готовності до ядерних і радіологічних інцидентів і аварійних ситуацій, незалежно від того, чи виникли вони в результаті аварії, стихійного лиха, недбалості, події, пов'язаного з фізичної ядерної безпекою, або з якоїсь іншої причини.
Конференція буде охоплювати весь спектр EPR для різних типів ядерних і радіологічних аварійних ситуацій, незалежно від того, чи виникли вони в результаті аварії, стихійного лиха, недбалості, події, пов'язаного з фізичної ядерної безпекою, або з якоїсь іншої причини. У центрі уваги перебувають такі теми: готовність до надзвичайних ситуацій, управління надзвичайними ситуаціями, стратегії захисту, комунікації, практика охорони здоров'я та медичне реагування, міжнародне співробітництво та допомога, освіта та навчання, а також минулий досвід.
Конференція призначена для державних службовців, відповідальних за EPR, експертів з EPR, а також з питань ядерної безпеки та фізичного ядерної безпеки, представників організацій, відповідальних за реагування, і експлуатуючих організацій, фахівців з планування та аварійного реагування, співробітників з питань громадської інформації та інших осіб, що беруть участь в EPR для ядерної енергетики.

Щоб продемонструвати свою прихильність стійкості, МАГАТЕ організовує цю конференцію як «зелену зустріч» у відповідності з керівними принципами австрійської екологічного маркування. Особливу увагу буде приділено питанням скорочення і переробки відходів, а також екологічно безпечного харчування. 

АЕС