«Енергоатом» спільно з «Укренерго» провели випробування енергоблока №1 ЗАЕС

11.06.2021

 «Енергоатом» та «Укренерго» провели випробування енергоблока №1 щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі в обсягах +/- 20 МВт. Як повідомляє прес-служба «Енергоатома», випробування відбулися 8 та 9 травня.

Мета заходу -  підтвердити відповідність першого енергоблока ЗАЕС вимогам Кодексу системи передачі, щоб отримати свідоцтво, яке надасть Енергоатому право вивести енергоблок на Ринок допоміжних послуг (РДП).

Це – важливий етап у підготовці Об‘єднаної енергосистеми (ОЕС) України до інтеграції з об’єднаною європейською континентальною енергосистемою.

Після обробки результатів проведених випробувань орган з оцінки відповідності підготує технічний звіт про спроможність енергоблока надавати допоміжні послуги. Наступний етап – отримання енергоблоком №1 ЗАЕС свідоцтва та внесення його до Реєстру постачальників допоміжних послуг, що дозволить Енергоатому вийти на РДП.

Нагадаємо, 16-17 квітня аналогічні випробування проводилися на енергоблоці №2 ЗАЕС. Також раніше НЕК «Укренерго» проводила дослідження систем збудження генераторів та регулювання частоти й потужності енергоблоків вітчизняних АЕС. Результати тестів використовуються фахівцями для створення математичної моделі ОЕС України. 

Для довідки: Для забезпечення сталої та надійної роботи Об‘єднаної енергосистеми України оператор системи передачі (ОСП) використовує допоміжні послуги, які купує на ринку на конкурентних засадах.
Придбання або використання допоміжної послуги може здійснюватися протягом доби, тижня, місяця, кварталу та років. Для надання допоміжних послуг учасник ринку повинен зареєструватися у Оператора системи передачі як їхній постачальник. Для цього він має виконати випробування обладнання, щоб підтвердити відповідність вимогам Кодексу системи передачі щодо надання допоміжних послуг.

АЕС